Avrupa Birliği ERASMUS+ ‘HORECA-FS’ Projesinin 4. Uluslararası Bilgi Paylaşımı Toplantısı Avusturyada Gerçekleştirildi

muhammed_yuceer_horeca_food_safety
muhammed_yuceer_horeca_food_safety

Yürütücülüğünü Doç.Dr. Muhammed YÜCEER’in yaptığı ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinin partneri olduğu Erasmus+ KA2 Strategies to Improve the Qualification of Hotel Restaurant Catering Staff on Food Safety and Hygiene Practices Project number: 2021-1-SK01-KA220-VET-000034652 projesinin 4. Uluslararası toplantısı (Transnational Meeting) 17 ve 18 Ekim 2023 tarihlerinde Avusturya’nın Viyana kentindeki ISEKİ kurumunda başarıyla gerçekleştirildi.
Haziran 2022’de gerçekleştirilen sanal Başlangıç toplantısı (Transnational Kick-off Meeting) ve 22-23 Kasım 2022 tarihlerinde Slovakya’nın Nitra kentindeki Slovenska Polnohospodarska Üniversitesi’nde gerçekleştirilen yüz-yüze 2. Uluslararası toplantısı (Transnational Meeting) ve sonrasında 3. Uluslararası toplantısı (Transnational Meeting) 09 ve 10 Mayıs 2023 tarihlerinde İspanya’nın Mursiye kentindeki Centro Tecnológico Nacional de la Conserva’de başarıyla gerçekleştirildi. Önceki toplantılarda tartışılan iş ve faaliyetlerin planlamasının ardından düzenlenen ve herkes için verimli bir toplantı oldu. Aynı zamanda, ortaklar fikri çıktılar bağlamında tartışma ve iş birliği yapma şansına da sahip oldular. Toplantıda, farklı görüşler dile getirildi ve her önemli faaliyeti yönetecek bir ortak belirlenerek ilgili kararlar alındı. Böylece, proje uygulamasının kilometre taşları tüm katılımcı üyeler tarafından belirlenmiş ve üzerinde anlaşmaya varılmıştır. Her ortak, geliştirecekleri ve yönetecekleri eğitim modülü için fikirlerini sundu; tüm taraflar tatmin olana ve modüllerin genel tutarlılığı garanti edilene kadar daha fazla tartışma yapıldı. Diğer yandan, ortaklar, online düzenlenecek 5. Uluslararası toplantıyı organize etme ve planlama imkânı da elde etmişlerdir. Bu, önümüzdeki 6 ayda gerçekleştirilecek çalışmaları sonuçlandırmak için önemli olacaktır. Son olarak, yaygınlaştırma ve kalite güvence planları, bu faaliyetleri yöneten kuruluşlar tarafından sunuldu ve üzerinde anlaşmaya varıldı.
Proje kapsamında Çanakkale değerleri misyonu çerçevesinde Çanakkale’de HoReCa (ev dışı tüketim) sektörünü temsil eden paydaşlar ile işbirliği ve eğitimler gerçekleştirilecektir.

Toplantıya,
1. Slovenska Polnohospodarska Univerzita v Nitre (SUA); Prof.Dr. Miroslava Kačániová (yüz-yüze), Simona Kunova (yüz-yüze), Petra Borotova (yüz yüze) ve Natalia Cimikova (yüz-yüze)
2. Polish Farm Advisory and Training Center Sp. Z o.o. (PFA); Daria Żebrowska (online), Ulfuila Gagosz (yüz-yüze)
3. ISEKI-Food Association (IFA); Federica Striglio (yüz-yüze),
4. Asociacion Empresarial de Investigacion Centro Tecnologico Nacional de la Conserva (CTNC); Ángel Martínez San Martín (yüz-yüze) ve David Quintin Martinez (yüz-yüze),
5. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ); Prof.Dr. Cengiz CANER (online), Doç.Dr. Çiğdem UYSAL PALA (yüz-yüze), Öğr.Gör.Dr. Cumali YAŞAR (yüz-yüze) ve Doç.Dr. Muhammed YÜCEER (yüz-yüze),
katılım sağlamışlardır.

Önceki toplantılar:
Avrupa Birliği ERASMUS+ ‘HORECA-FS’ Projesinin 2. Uluslararası Bilgi Paylaşımı Toplantısı Gerçekleştirildi.

Avrupa Birliği ERASMUS+ ‘HORECA-FS’ Projesinin 3. Uluslararası Bilgi Paylaşımı Toplantısı İspanya’da Gerçekleştirildi.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir